Exkluzívne hladené omietky

Pod týmto možno nezvyklým názvom nájdete nepreberné množstvo špičkových techník úpravy stien na báze mletých mramorov, vápencov, cementov a minerálnych pigmentov. Jedná sa o stierkové zmesi, ktoré majú spoločný spôsob nanášania – špachtlovaním, zahladením, leštením, avšak veľmi variabilný spôsob techniky finálnej aplikácie. Výsledný povrch môže byť zavoskovaný , zaleštený metalickými a perlescentnými politúrami, prípadne prekrytý plátkovým či užpravým, alebo tzv holandským zlatom. Základom pre vývoj tejto unikátnej rady produktov použiteľných nielen v interiéroch, ale i exteriérových stenách bez priameho styku s trvalo tečúcou vodou boli talianske štukové techniky Spatulata, Stucco Veneziano, Marmorino, Grasello a pod... Tieto klasické techniky boli prepracované pre potreby súčasnej architektúry , a čo je podstatné, zvýšili sme ich odolnosť voči opotrebeniu, tvrdosť a teda i stupeň dosiahnutého lesku, farebnej stálosti a sýtosti odtieňov. Takto boli vypracované škály unikátnych techník a štruktúr povrchov, ktoré o. i. exkluzívne na svojich stenách využívajú súčasné najznámejšie módne domy a butiky, (napr. DKNY, Luis Vuiton, a pod.

Excelentná na týchto technikách je taktiež skutočnosť, že ich možno vzájomne kombinovať a dosiahnuť tak popri klasike dizajnovo veľmi súčasné až progresívne povrchy. Okrem klasických techník je vysoko prepracovaná technika bandáží, blokových kombinácií a práce so šablónami, pri ktorých sme obmedzení len fantáziou dizajnéra.

Prednosťou hladených omietok na minerálnej báze je ich nadčasová krása. Vekom a používaním získava materiál nádhernú patinu ; nezovšednie a vyzrieva do krásy.
  © Karki spol. s r.o.